Parkiet czy panele?

Urządzając mieszkanie często stajemy przed ciężkim wyborem jaki rodzaj podłogi wybrać .Parkiet czy panele oto jest dylemat? Przy podjęciu decyzji powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych szczegółów . Gdzie będzie zastosowany materiał i przy jakim natężeniu użytkowana będzie podłoga. Kwotę którą możemy przeznaczyć na zakup i montaż, oraz jak długo chcemy cieszyć się z naszej podłogi . Panele-szybki i łatwy montaż.

Obecnie rynek zalewany jest dużym wyborem paneli. Koszt zakupu jest umiarkowanie niski i jeszcze biorąc pod uwagę łatwość i szybkość montażu, wielu klientów decyduje się na ten rodzaj podłogi. Jednak trzeba mieć tą świadomość iż panel jest laminatem, sztuczną kopią drewnianej podłogi, jest to podłoga pływająca która daje nieprzyjemny odgłos „głuchej podłogi” i jest słabym izolatorem. Musimy pamiętać iż paneli nie można odnawiać poprzez cyklinowanie. Po zniszczeniu, wytarciu lub zalaniu nic innego nam nie pozostaje tylko wymiana podłogi.

Podsumowanie:
-łatwy i szybki montaż
-niski koszt zakupu
-podłoga na krótki czas np. na wynajem
-zimna podłoga

Parkiet-podłoga na długi lata. Jeśli zdecydujemy się na parkiet lub deski , dokonamy trafnego wyboru. Podłoga drewniana nadaje pomieszczeniu elegancji, luksusu, ciepła i całodobowego kontaktu z naturalnym surowcem. Może koszt zakupu i montażu będzie minimalnie większy, ale biorąc pod uwagę perspektywę wieloletniego użytkowania i możliwość wielokrotnej renowacji poprzez cyklinowanie, będziemy dumni z dokonania słusznej decyzji. Na rynku podłóg drewnianych mamy tak szeroki asortyment że na pewno każdy znajdzie swoją podłogę marzeń. Jeśli komuś będzie zależało na czasie, możemy zastosować lakierowane lub olejowane podłogi , ciekawym rozwiązaniem są deski stylizowane na stare podłogi. Takie podłogi jeśli ulegną zniszczeniu możemy kilka krotnie cyklinować. Więc większy wydatek na początku okaże się oszczędnością po kilku dziesięciu latach.

Podsumowanie:
-możliwość wielokrotnego odnawiania poprzez cyklinowanie
-naturalny surowiec
-elegancka , ciepła podłoga
-podłogi drewniane podnoszą wartość mieszkania