Kleje

UZIN MK 200

Jednoskładnikowy klej poliuretanowy modyfikowany silanem Uniwersalne i technicznie perfekcyjne klejenie podłóg drewnianych Nie zawierający rozpuszczalników ani wody twardo-elastyczny klej do parkietów Łatwo rozprowadza się po podłożu oraz ma długi czas otwarty dzięki temu stosowanie kleju jest bardzo proste Twardo-elastyczna spoina klejowa, dzięki czemu ograniczone jest deformowanie się drewna i uzyskuje się powierzchnie o perfekcyjnym wyglądzie

Zastosowanie:
Do parkietu tradycyjnego i warstwowego Do parkietu przemysłowego 16-22 mm Do litych desek podłogowych Do drewna egzotycznego łączonego na pióro i wpust Na podłożach o dostatecznej wytrzymałości Na płytach drewnopochodnych o odpowiedniej wytrzymałości np. OSB Na podkładach tłumiących UZIN nadających się pod parkiety.

Właściwości:
Twardo-elastyczna spoina klejowa Długi czas otwarty, ok. 30-40 minut Szybka przyczepność początkowa, szybko wiąże Bardzo dobre rozprowadzanie kleju Możliwość obciążania już po 12 godzinach Zabrudzenia klejem dają się łatwo usunąć z powierzchni polakierowanych podłóg Nie zawiera wody

Zużycie: 
800-1200 g/m² /B11
. EMICODE EC 1 R – Bardzo niska emisyjność GISCODE RU 1 – Nie zawiera rozpuszczalników.

UZIN MK 92 S

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy do parkietu Przyklejanie parkietu w sposób szybki i nie powodujący pęcznienia. Dwuskładnikowy klej poliuretanowy bez zawartości wody i rozpuszczalników przeznaczony do przyklejania parkietu. Klej o uniwersalnym zastosowaniu, do wszystkich rodzajów parkietu oraz podłóg laminowanych.

Zastosowanie:
Do wszystkich rodzajów drewna i parkietu. Na wszystkich podłożach z wystarczającą wilgotnością. Na płytach wiórowych V 100 oraz OSB po przeszlifowaniu. Na podkładach wytłumiających firmy UZIN dopuszczonych do stosowania pod parkiet.

Właściwości:
Bardzo dobra stabilność kleju po rozprowadzeniu. Bardzo dobre właściwości wypełniające. Brak skurczu nawet w grubszych warstwach. Bardzo krótki czas wiązania. Elastycznie odkształcalny. Wewnątrz budynków.

UZIN MK 73 25kg

Klej do parkietu Ekonomiczne przyklejanie parkietu Rozpuszczalnikowy klej na bazie żywic syntetycznych przeznaczony do przyklejania parkietu. Szeroki zakres stosowania.

Zastosowanie:
Do mozaiki, parkietu tradycyjnego oraz parkietu warstwowego Do parkietu lamelowego Na podłożach o wystarczającej wytrzymałości, np. jastrychach cementowych i anhydrytowych oraz betonie. Na płytach wiórowych V 100.

Właściwości:
Dobre właściwości wypełniające. Twardoplastycznie odkształcalny. Wysoka wytrzymałość na ścinanie. Wewnątrz budynków.

Bona R 850 (15 kg)

Nasz nowy klej Bona R850 jest elastycznym, 1-komponentowym klejem silanowym służącym do przyklejania podłóg drewnianych. Utwardzony klej – podobnie do klejów konwencjonalnych – jest w stanie wstrzymać napór podczas pęcznienia, podczas gdy jego odporność na kurczenie się jest bardzo niska. Klej ten nie zawiera wody, ani rozpuszczalnika. Jest łatwy w użyciu. Zastosowanie gruntu zwykle nie jest konieczne.

Właściwości:
1-komponentowy, łatwy w użyciu; Miękki. elastyczny; Nie zawiera wody i rozpuszczalników, właściwie nie powoduje pęcznienia drewna; Dobra przyczepność do prawie wszystkich podkładów i rodzajów drewna. Plamy kleju można z łatwością usunąć; Trwały, nie rozpływa się po nałożeniu – zachowuje wzór szpachli ząbkowanej.

Bona R580 Bariera Antywilgociowa

Bona R580 to jednokomponentowa bariera przeciwwilgociowa na bazie silanu, służąca do zabezpieczania wilgotnych podkładów. Aby uzyskać szybsze efekty wiążące należy zastosować Bona R580 jako  dwukomponentowy system, dodając wodę z dołączonego pojemnika.

Właściwości:
Może być używany jako 1 – składnikowy, albo 2 – składnikowy z wodą (szybsze utwardzenie). Dodatek wody w małej torebce aluminiowej do opakowania 6 kg jako katalizator.  Szybkie i łatwe rozprowadzanie szpachlą, inne narzędzia są możliwe Szybkie wiązanie Bez rozpuszczalników Nie niebezpieczne, Bez ograniczeń transportu.

Klej Wakol K-410 (20kg)

Pojemność: wiadro 20 kg. Klej do parkietu litego,parkietu egzotycznego,desek litych, desek wielowarstwowych,parkietu przemysłowego do chłonnych i niechłonnych podłoży dobrej jakości również na ogrzewanie podłogowe. Najnowsza technologia VOC-Control.Bardzo długi czas układania-minimum 50 minut. Najwyższa niemiecka jakość. Producent: WAKOL   profesjonalna firma niemiecka.

Klej Wakol MS 260 (15 kg)

Zastosowanie
Do układania parkietu mozaikowego, grubowarstwowego parkietu płytkowego, parkietu z drewna egzotycznego, jak również wielowarstwowego, masywnych desek o szerokości maks . 16 cm i kostki drewnianej RE/WE na podłożach chłonnych i niechłonnych . WAKOL MS 260 spełnia wymagania normy DIN EN 14293.

Klej Wakol PU 225(10kg)

Zastosowanie
Do bezprzesuwnego klejenia na podłożach chłonnych i niechłonnych parkietu litego i wielowarstwowego, egzotycznego, desek litych i wielowarstwowych, mozaiki, mozaiki przemysłowej, 10 mm lamelek, drewnianego bruku RE/WE i dopuszczonych do klejenia laminatów. Spełnia wymagania normy PN-EN 14293.