Lakiery podkładowe

Lakier podkładowy Berger-Seidle Uni Quick Primer 5l (dawniej Spezial Exotengrund)

Uni Quick Primer jest jednoskładnikowym dobrze zamykającym pory drewna lakierem podkładowym na bazie alkoholu. Uni Quick Primer nadaje się do drzew egzotycznych z uwagi na dobrą izolację zawartych w nich substancji barwnikowo-oleistych. Także pozostałości w szparach starych podłóg będą dobrze odizolowane. Lakier podkładowy Uni Quick Primer ma zastosowanie do wszystkich lakierów nawierzchniowych na bazie rozpuszczalników a także do Aqua-Seal EcoGold i 2K-PU. Dzięki zastosowaniu gruntu Uni Quick Primer drewno zachowuje swój naturalny odcień. Lakier ten zapewnia doskonałą przyczepność do wszystkich rodzajów drewna i kładzionych na nim lakierów nawierzchniowych.

Zastosowanie:
Uni Quick Primer nakładać wałkiem lub pędzlem (1 warstwa) albo szpachlą metalową (2 warstwy), zwracając uwagę aby nie zostawić rys i tzw. „wąsów” po szpachli. W razie stosowania jako podkład pod Aqua-Seal EcoGold lub 2K-PU nakładać obficie i równomiernie tylko wałkiem lub pędzlem.

Schnięcie:
W normalnych warunkach klimatycznych 23°C/50% wilgotności powietrza przy nakładaniu walkiem lub pędzlem ok. 45min., w procesie szpachlowania ok. 20min. na warstwę.

Lakier podkładowy HartzLack A Grunt

Lakier A Ground – jednoskładnikowy lakier podkładowy, wodorozcieńczalny, przeznaczony jest do gruntowania parkietów, podłóg drewnianych oraz schodów. Lakier tworzy warstwę ochronną, która zapobiega ciemnieniu drewna po nałożeniu lakieru nawierzchniowego, a także zwiększa jego wydajność. Polecany jest do stosowania pod lakiery wodorozcieńczalne HartzLack APU-2 Profess oraz APU-1 Classic głęboko wnika w drewno tworząc elastyczną warstwę ochronną nie wpływa na zmianę barwy drewna przyjazny dla środowiska.

Lakier podkładowy Bona Prime Classic 5l

Bona Prime Classic jest 1-komponentowym, akrylowym lakierem podkładowym na bazie wody, przeznaczonym do lakierowania podłóg drewnianych przed zastosowaniem lakierów nawierzchniowych Bona na bazie wody. Nadaje powierzchni ładny wygląd i zmniejsza ryzyko sklejania się bocznego klepek.

Właściwości:
Przeznaczony do użycia pod wszystkie lakiery nawierzchniowe. Bona na bazie wody. Wysoka zawartość substancji stałych; • Ładna powierzchnia;. Zmniejszone ryzyko bocznego sklejania się klepek, szczególnie odpowiedni do bruku parkietowego, desek z miękkiego drewna oraz podłóg z twardego drewna z ogrzewaniem podłogowym.